Սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնաժողովի եւ Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի 2018-2022 թվականների համագործակցության հարցերը:
Համագործակցության հիմնական ուղղություններն են լինելու պաշտպանության եւ անվտանգության բնագավառներում բարեփոխումները, օրենսդրության կատարելագործումը, հանձնաժողովի խորհրդարանական վերահսկողությունը, վերահսկողական գործիքակազմի արդյունավետ կիրառումը, ինչպես նաեւ հանձնաժողովի կարողությունների զարգացումը:

22 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян встретился с заместителем директора Женевского центра демократического контроля над вооруженными силами Филиппом Флури. В ходе встречи обсуждены вопросы сотрудничества парламентской комиссии и Центра на 2018-2020 гг.
Основными направлениями сотрудничества будут реформы в сфере обороны и безопасности, совершенствование законодательства, парламентский контроль комиссии, эффективное применение контрольного инструмента, а также расширение возможностей комиссии.